Watch Coachella's 2015 Live Stream This Weekend

Watch Coachella's 2015 Live Stream This Weekend
If you're reading this, there's a pretty good chance that you're not currently at Coachella, the absolutely massive music festival taking place this weekend in Indio, CA. You needn't feel left out, however — just like in past years, many of the performances will be streaming live over the internet.

The webcast begins today (April 10) at 3:35 p.m. PDT (6:35 p.m. EDT) and runs late into the evening. The stream will also begin at the same time on Saturday and Sunday (April 11 and 12).

There are so many bands involved that the stream is split across three channels. Among the many notable performers who will appear are Jack White, Tame Impala, Belle & Sebastian, Run the Jewels, Ride, Lykke Li, the War on Drugs, Panda Bear, Cloud Nothings, Azealia Banks, Interpol, Raekwon and Ghostface Killah, Alabama Shakes, Todd Terje, Toro y Moi, Bad Religion, Alt-J, Father John Misty, FKA twigs, the Weeknd, Ratatat, Mac DeMarco, Jenny Lewis, Kaskade, Florence + the Machine, Tycho, St. Vincent, Jamie xx, Ryan Adams, and Tyler, the Creator.

Not every set will be streamed, however. Some notable omissions include Drake, AC/DC, Steely Dan, Swans, Flying Lotus and Caribou. Also don't expect to see any selfie sticks.

All times are in PDT. Once the stream goes live, it can be watched over at YouTube or below. See the schedule below the players.

Channel 1:



Channel 2:



Channel 3:



Friday, April 10:

3:35 p.m. - Haerts (Channel 1)
3:35 p.m. - Eagulls (Channel 2)
3:35 p.m. - Cloud Nothings (Channel 3)
4:10 p.m. - Reverend Horton Heat (Channel 1)
4:25 p.m. - Brant Bjork and the Low Desert Punk Band (Channel 2)
4:50 p.m. - George Ezra (Channel 1)
4:55 p.m. - Kiesza (Channel 3)
5:20 p.m. - Sylvan Esso (Channel 2)
5:30 p.m. - Charles Bradley and his Extraordinaires (Channel 1)
6:10 p.m. - Kimbra (Channel 2)
6:20 p.m. - The War On Drugs (Channel 1)
6:45 p.m. - Hot Natured (Channel 3)
7:10 p.m. - Raekwon and Ghostface Killah (Channel 2)
7:10 p.m. - Alabama Shakes (Channel 1)
7:40 p.m. - Keys N Krates (Channel 3)
8:05 p.m. - Gorgon City (Channel 2)
8:20 p.m. - Interpol (Channel 1)
8:30 p.m. - DJ SNake (Channel 3)
8:50 p.m. - Azealia Banks (Channel 2)
9:15 p.m. - Tame Impala (Channel 1)
9:30 p.m. - R3HAB (Part 1) (Channel 3)
9:35 p.m. - Nero (Channel 2)
10:00 p.m. - Porter Robinson (Channel 3)
10:30 p.m. - Lykke Li (Channel 2)
11:00 p.m. - R3HAB (Part 2) (Channel 3)
11:20 p.m. - Ride (Channel 2)
11:35 p.m. - Alesso (Channel 3)
12:05 p.m. - Todd Terje and the Olsens (Channel 2)

Saturday, April 11:

3:35 p.m. - Clean Bandit (Channel 1)
3:35 p.m. - Royal Blood (Channel 2)
3:35 p.m. - Parquet Courts (Channel 3)
4:40 p.m. - Milky Chance (Channel 1)
4:15 p.m. - Benjamin Booker (Channel 2)
4:15 p.m. - Lights (Channel 3)
5:30 p.m. - St. Paul & the Broken Bones (Channel 1)
4:55 p.m. - Toro y Moi (Channel 2)
5:00 p.m. - Perfume Genius (Channel 3)
6:15 p.m. - Hozier (Channel 1)
6:00 p.m. - Yelle (Channel 2)
5:40 p.m. - Chet Faker (Channel 3)
7:05 p.m. - Run the Jewels (Channel 1)
6:45 p.m. - Bad Religion (Channel 2)
6:35 p.m. - Andrew McMahon in the Wilderness (Channel 3)
8:15 p.m. - Alt-J (Channel 1)
7:35 p.m. - Glass Animals (partial set) (Channel 2)
7:25 p.m. - Belle & Sebastian (Channel 3)
9:15 p.m. - Jack White (Channel 1)
8:00 p.m. - Father John Misty (Channel 2)
8:20 p.m. - Duke Dumont (Channel 3)
11:00 p.m. - Flosstradamus (Channel 1)
8:50 p.m. - Jungle (Channel 2)
9;25 p.m. - Gramatik (Channel 3)
11:55 p.m. - Axwell ^ Ingrosso (Channel 1)
9:30 p.m. - Tyler the Creator (Channel 2)
10:20 p.m. - Dirty South (Channel 3)
10:20 p.m. - FKA twigs (Channel 2)
11:15 p.m. - Deorro (Channel 3)
11:25 p.m. - The Weeknd (Channel 2)
12:15 p.m. - Ratatat (Channel 3)
12:25 p.m. - Antemasque (partial set) (Channel 2)

Sunday, April 12:

3:35 p.m. - Circa Survive (Channel 1)
3:35 p.m. - MO (Channel 2)
3:35 p.m. - The Orwells (Channel 3)
4:30 p.m. - Mac DeMarco (Channel 1)
4:20 p.m. - Sturgill Simpson (Channel 2)
4:10 p.m. - RAC (Channel 3)
5:25 p.m. - Jenny Lewis (Channel 1)
5:10 p.m. - St. Lucia (Channel 2)
5:00 p.m. - Panda Bear (Channel 3)
6:25 p.m. - Ryan Adams (Channel 1)
6:00 p.m. - Tycho (Channel 2)
5:45 p.m. - What So Not (Channel 3)
7:25 p.m. - Marina & the Diamonds (partial set) (Channel 1)
6:50 p.m. - Vance Joy (Channel 2)
6:45 p.m. - Martin Solveig (Channel 3)
7:55 p.m. - Kaskade (Channel 1)
7:40 p.m. - The Cribs (Channel 2)
7:45 p.m. - Madeon (Channel 3)
8:45 p.m. - Florence + the Machine (Channel 1)
8:25 p.m. - Stromae (Channel 2)
8:45 p.m. - New World Punx (Channel 3)
9:15 p.m. - St. Vincent (Channel 2)
9:45 p.m. - David Guetta (Channel 3)
10:10 p.m. - Fitz & the Tantrums (Channel 2)
11:00 p.m. - Kygo (partial set) (Channel 3)
11:30 p.m. - Jamie xx (partial set) (Channel 3)